Haber

Besni ilçesinde kaçak et kesimine karşı güvenlik kameraları kullanılıyor

Adıyaman’ın Besni ilçesinin tüm giriş ve çıkışlarına kaçak et yemenin önüne geçmek için güvenlik kameraları yerleştirildi.

Kesimhaneden sorumlu Besni İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü’nde görevli Veteriner Hekim İbrahim Halil Karadeniz, ilçedeki kaçak kesimin önüne geçtiklerini kaydetti.

İlçenin tüm giriş ve çıkışlarına güvenlik kamera sistemi kurulduğunu ve mezbahanın 7/24 izlendiğini belirten Karadeniz, “Ayrıca mezbahalarda tüm metal yüzeyler ve duvarlar boyanarak sağlıksız leş ve sakatatlara asla izin verilmez. kesite gelen karkaslar kesim öncesi düzenli olarak kontrol edilmektedir.Kesim sonrası sağlığa uygun olan karkaslar mühürlenerek tüketime sunulmaktadır.Sağlığa uygun olmayan karkaslar dezenfekte edilerek imha edilmektedir.Besnili hemşehrilerimiz işlenmiş satın almamalıdır. Et alırken karkas üzerindeki mühüre dikkat etmesi gereken et ve et ürünleri (hazır kıyma, kuşbaşı, onay numarası olmayan sucuk) Mühürsüz Karkas gördükleri takdirde gıda şikayet hattı Alo 174’e gelmeleri gerekmektedir. Zabıta ekiplerine ve İlçe Tarım Müdürlüğü’ne şikayette bulunun. – ADIYAMAN

edremitajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu