Haber

Cumhuriyetin 100. Yılı Spor Oyunları Türkiye Finali Ankara’da Yapılacak

gençlik ve SporCumhuriyetin 100. Yılı Spor Oyunları Türkiye Finali maçları Bakanlık tarafından Ankara’da 3 branşta düzenleniyor.

Cumhuriyetin 100. yılına özel olarak düzenlenen Spor Oyunları Türkiye Final Müsabakaları voleybol, basketbol ve masa tenisi branşlarında Ankara’da yapılıyor. Türkiye’nin farklı bölgelerinden 7’si kadın, 7’si erkek olmak üzere 14 takım yarıştı.

Mamak Spor Salonu’nda gerçekleştirilen masa tenisi müsabakalarında önce erkek, ardından kadın sporcular şampiyonluk için mücadele etti. Çalışmalarda başarılı olanlara ödüller verilecek.

Yasemin Karakan: “Böyle bir yarışma ilk kez yapılıyor”

Güneydoğu Anadolu Bölgesi’ni temsilen Beden Eğitimi Öğretmeni Yasemin Karakan, “Hem kadın hem de erkek takımımız Güneydoğu Bölge şampiyonu oldu ve Türkiye şampiyonluğuna hak kazandık. Güneydoğu adına Gaziantep takımları olarak burada yarışacağız. Mutluyuz. çünkü böyle bir yarışma ilk kez yapılıyor. spor Lisanslı sporcu ve antrenörler müsabakalara katılamaz. Dolayısıyla amatörleşiyor ve güç dengesi oluşuyor. Bu ilk defa oldu, umarım uzun yıllar devam eder. Bu turnuvadaki hedefimiz şampiyonluk” dedi.

Ahmet Yılmaz: “14 il arasında birinci olduk”

Doğu Anadolu Bölgesini temsilen Erzurum Sağlık Müdürlüğü çalışanı Ahmet Yılmaz, “Öncelikle Cumhuriyetin 100’üncü yılı kapsamında Türkiye genelinde çeşitli spor oyunlarıyla ilgili bir bildiri yayımlandı. Biz de Erzurum Sağlık Müdürlüğü olarak bu sıralamada yer aldık. Önce ilimizde, ardından da ilimizi temsil ederek Doğu Anadolu Bölgesi’ndeki diğer 14 spor müsabakasında da yarıştık.” “İl birincisi olduk. Daha sonra diğer bölge şampiyonlarıyla yarışarak kupaya ulaşmak için buraya geldik. Çok heyecanlıyız. Uzun zamandır böyle bir organizasyona girmemiştik. Umarım burada da başarılı oluruz. Masa tenisi şampiyonluğunu Erzurum’a getireceğiz” dedi. – ANKARA

buldanajans.xyz

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu